Cri Türk FM İstanbul merkezli olan bir radyo kanalıdır. İstanbullu dinleyiciler 89.4 frekansından Cri Türk FM radyo kanalına ulaşabilir. İlk kez canlı yayına 2016 senesinin Kasım ayında başlamıştır. Bu tarihten itibaren kesintisiz bir şekilde günümüze kadar gelmeyi başarmıştır.

Köken olarak yabancı yatırımların fon oluşturması sonucunda ortaya çıkmış bir radyodur. Cri Türk FM “China Radio International” yani Uluslararası Çin Uluslararası Radyosunun Türkiye’deki yayınıdır.  İki ülke arasında köprü olan Cri Türk FM, elli kişilik uzman kadrosuyla meyvelerini toplamaya başlamış durumda.

İyi Müzik Doğru Haber

Cri Türk Fm dinleyicileri tüm dünya ve ülkemizdeki gelişmeleri sunmaktadır. Sadece haber yayını değil, özel müzik programları ve farklı müzik türlerinde parçalar yayınlamaktadır. Geçmiş 50 seneden itibaren Türk müziklerini ve dünya müziklerine sunan bir radyo olarak yayın hayatına devam ediyor.

Cri Türk Fm’in çeşitli tarzlarda müzik çalmasının temel sebebi ise diğer radyolardaki gibi sürekli olarak aynı şarkıları tekrarlamanın önüne geçmek. Sürekli olarak kendini tekrar eden şarkıları dinleyenler bu durumdan şikayet etmektedir. Aynı zamanda haber yayınları da yapan bu radyo kanalında tamamen objektif ve en doğru haberlere ulaşmakta mümkün. 

Radyo Cri Türk FM dinlemek için tüm online platformlar kullanılabileceği gibi frekans yayınından da direkt olarak dinlenebilir. Ayrıca mobil olarak online dinlemek oldukça kolaydır. Cri Türk FM canlı radyo dinlemek için internetinizin olması yeterli olacaktır. İnternet olan her yerden veya bölgenize göre radyonuzdan doğru frekansı ayarlayarak çok kolay bir şekilde dinleyebilirsiniz.

CRI Türk FM