12 Eylül 2007 yılında Olivier Mauxion ve Cem Hakko tarafından İstanbul’da kurulmuştur. Fenomen Türk Bursa ve İstanbul’da 100.4 frekansı kapsamında yayın yapmaya başladı. 2019 yılından sonra Power Pop’a bağlı lisans haklarını alarak, genel ve ulusal bir radyo oldu. Böylelikle tüm frekansları değişmiştir. 2021 yılı içerisinde; ülke kapsamında karasal yayınlar ile İstanbul’un yanında Antalya, Ankara, Balıkesir, Eskişehir, Bodrum, Bursa, Gaziantep, İzmir, Kayseri, Konya, Kocaeli ve Marmaris’den rahatlıkla dinlenebilmektedir. Bunun yanı sıra uydu ve internet aracılığı ile tüm dünya üzerinden kolaylıkla takip edilebilmektedir.

Türkçe pop müziklerin yoğunlukla yer aldığı Fenomen Türk, yoğun bir dinleyici kitlesine sahiptir. Aleyna Tilki, Murat Dalgılıç, Oğuzhan Koç ve daha bir çok ünlü şarkıcının birbirinden güzel şarkılarına Fenomen Türk ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Fenomen Türk ile haftalık hit şarkılar belirleyerek; siz değerli dinleyicilere keyifli müzik dolu anlar yaşatıyor.

Fenomen Türk web sitesi üzerinde profesyonel ekip ile iletişime geçerek; görüş ve önerilinizi kolaylıkla paylaşabilirsiniz. İstek ve önerileriniz Fenomen Türk ekibi için oldukça önemli! Hemen ulaşım sağlayarak Fenomen Türk ekibi ile iletişime geçebilirsiniz. Mobil cihazlarınıza da kolaylıkla indirebileceğiniz Fenomen Türk uygulaması; evde, işte, parkta ve yoğun olduğunuz her alanda sizlere olacak! Bunaldığınız bir anda kulaklığınızı takarak; o andan uzaklaşabilir, Fenomen Türk ile huzura kavuşabilirsiniz.

 

Fenomen Türk