Günümüzde rap çeşitleri sıklık ile dinlenir. Fenomen Türkçe rap radyosu rap müziği Türkçe türü ile buluşturur. 2007 yılında kurulan Fenomen radyosu yıllar geçtikçe farklı tarz radyo çeşitlerini kurmuştur. Türkçe rap sevenler içinde Fenomen radyosu tarafından Türkçe rap radyosu kurulmuştur.Genel olarak rapler yabancı ve Türkçe aynı radyoda dinlenebiliyor. Fakat yabancı rap sevmeyenler için Fenomen tarafından kurulan Türkçe rap ideal radyo kanalıdır. Özelliklede Türkçe rap müziklerinin hepsine yer verilmektedir. Power FM ile ortak olarak Türkçe rap dünyasında ön sıralarda yer alırlar.

Fenomen Türkçe Rap Müzik Tarzı

Rap dünyasında son yıllarda Türkçe rap tarzı ön planda yer alır. Günümüzde Fenomen Türkçe rap radyosundan farklı rap tarzına yer verilmektedir. Türkçe rap müzik tarzında ise en çok melankolik tarz beğenilir. Genel olarak bu tarzlarda daha ağır raplere yer alır.Funky rap çeşidi ise eğlenceli rap sevenler tarafından tercih edilir. Battle Türkçe rap tarzında ise eleştirici rap tarzı yer alır. Protest rap çeşidinde genellikle ile yetim çocuklar için protesto sözler yer alır.

Fenomen Türkçe Rap Programları

Rap dünyasında adımları daha sağlam atarak ilerleyen Türkçe rapler genel olarak farklı tarzlarda sunulur. Fenomen Türkçe rap radyosunda yer alan rap çeşitleri her tarzı kapsamaktadır. Fakat programlarında protest rap çeşidine daha fazla ağırlık veriliyor. Genel olarak rap çeşitlerinin her tarzı beğenilerek dinlenir. Çünkü her rap tarzı birbirine yakındır.

Fenomen Türkçe Rap