Geniş bir dinleyici kitlesine ulaşmayı başaran Kafa Radyo dinle platformları var mı? Yakın zamandan bu yana etkili bir dinleyici sayısına ulaşmış olan Kafa radyo kimin? Son zamanların favori kanalı olan Kafa Radyo programları neler? Canlı yayınlarıyla da dikkatleri üzerine çeken Kafa Radyo müzik tarzı nasıl? İşte yanıtını merak ettiğiniz bu soruların tüm ayrıntıları!

Kafa Radyo Kimin?

13 Şubat 2019 yılı itibariyle dinleyicisiyle buluşan Kafa Radyo Nihat Sırdar, Tolga Işık ve Güçlü Mete Candaş’ın sahibi olduğu bir özel radyo kanalıdır. ‘’Türkiye’nin En Kafa Radyosu’’ sloganı çerçevesinde şekillenen yaygın politikasıyla dikkatleri üzerine çeken Kafa Radyo, etkili bir dinleyici kitlesine de sahip. Esasında bu radyoyu yakından takip edenler, Zeki Kayahan Coşkun’un da bu radyonun sahibi olduğunu düşündükleri biliniyor. Çünkü Zeki Kayan Coşkun, hafta içi her gün, günde iki kez Kafa Radyo kanalında canlı yayın yapıyor. Bu da doğal olarak Zeki Kayan Coşkun adının Kafa Radyo kanalıyla özdeşlemesini mümkün kılıyor.

Kafa Radyo Programları Neler?

Her zaman Kafa Radyo platformlarının etkili bir düzeyde dinleyici kitlesine sahip oldukları biliniyor. Esasında bu durum Kafa Radyo’nun programcılarının kaliteli olmasından da kaynaklanıyor. Kafa Radyo programları söz konusu olduğunda ön plana iki isim çıkıyor. Bu isimler tabi ki Zeki Kayahan Coşkun ve Nihat Sırdar. Zeki Kayahan Coşkun; Matrax ve Zekirdek programlarını hafta içi her gün canlı olarak hazırlıyor. Matrax gece saatlerinde dinleyicisiyle buluşurken, Zekirdek ise akşam üstü dinleyicisinin karşısına çıkıyor.

Kafa Radyo programları arasında Nihat Sırdar tarafından hazırlanan iki farklı program da iddialı yapımlar olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Nihat Sırdar’ın hazırladığı bu iki programların isimleri ise Nihat’la Muhabbet ve Nihatla Sivrisinek isimlerinden oluşuyor. Yine Kafa Radyo kanalının programları arasında Kripto Odası ve Sarı Tramvay da yer alıyor. Her iki radyo programını da radyonun ortağı olan Güçlü Mete Candaş hazırlıyor. Yine bu radyo kanalının iddialı programları arasında ünlü tarihçi İlber Ortay’lının öncülüğünü yaptığı, İlber Hoca Kafası da yer alıyor.

Kafa Radyo kanalındaki Kültür Sanat Kafası programını Bedia Ceylan Güzelce hazırlarken, Ceyhun Yılmaz Show’u da adından anlaşılacağı üzere Ceyhun Yılmaz hazırlıyor. Ayrıca Eğitim Takvimi programını Ceyda Düvenci dinleyiciyle buluştururken, Pınarating programını da Pınar İnanç Akar hazırlıyor. Elbette ki Kafa Radyo programları söz konusu olduğunda karşımıza, Kafa Sesi, Sırası Gelmişken, Beste Dükkanı da ilk sıralarda yer alıyor. Tabi Kafa Radyo programları demişken, Sunay Akay’ın hazırladığı Veşaire Veşaire ile Mahya ışıkları programlarına da değinmeden geçilemiyor.

Kafa Radyo Müzik Tarzı Nasıldır?

Gün içerisinde yayınladığı müziklerle de dikkatleri üzerine çeken Kafa Radyo, Türkçe Pop şarkılarının hakim olduğu bir müzik yayını politikasına sahiptir. Konuşan Radyo konseptine sahip olan Kafa Radyo’nun daha çok canlı yayınlarıyla izleyicisine hitap ettiği de biliniyor. Esasında bu durumun oluşmasında radyo kanalında güçlü radyocuların yer alması da mümkün oluyor. Kafa Radyo müzik tarzı açısından genellikle slow tarzı müziklerin yanı sıra hareketli parçaların da yer aldığı müzik yayınıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Kimi zaman Türkçe Pop parçalarından nostaljik bir geçit de sunan Kafa Radyo’nun müzik yayınında da iddialı olduğu biliniyor. Bu kapsamda Kafa Radyo dinle platformları sayesinde bu radyo kanalının geniş kapsamlı bir dinleyici kitlesine sahip olduğu da biliniyor. Elbette ki Kafa radyo karasal yayın ağıyla da dinleyicisiyle buluşabilen bir radyo kanalı olarak karşımıza çıkıyor!

Kafa radyo resmi internet sitesine ulaşmak için tıklayın https://kafaradyo.com