Kayseri ili üzerinden yayın yapan Kay Radyo yerel bir kanaldır. Ülke genelinde fazla bir bilinirliği olmasa da bölge halkının tercih ettiği kanallar arasında yer alıyor. Ülke çapında bir bilinirliğe sahip olmamasındaki en önemli neden, bölgesel kanalların içeriği ile ilgilidir. Genellikle kendi kentleri ile alakalı yayınların yoğunluk göstermesi başka şehirdeki dinleyicileri kendine çekmemektedir.

Kanalın frekansı 94.2 olup internet üzerinden da yayın sürdürmektedir. Kanalı dinlemek isteyenler için alternatiflerin sunulduğunu söylemek mümkün. Online yayın yapmak, başka şehirden dinleyicilere ulaşmak noktasında etkili oluyor. Kanalın ayrıca TV kuruluşları da bulunmaktadır. Kayseri şehri kapsamında medya kuruluşu olarak oldukça etkili bir rol oynuyor.

Kay Radyo Müzik Tarzı

Karma yayınlarıyla öne çıkan Kay Radyo genel olarak slow ve Türkçe pop şarkılarına ağırlık veriyor. Yüzlerce farklı kanal seçeneğinin karşımıza çıktığı bu günlerde yerel ve değerli kanalları bulmak önem taşımaktadır. Kay Radyo, yayın hayatında milli ve manevi değerleri gözetmekte ve saygı anlayışı çerçevesinde programlarını sürdürüyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekte dinleyicilerine üstün hizmet sunmaya çalışmaktadır.

Kay Radyo Programları 

İlkeli yayınlarıyla kendini gösteren kanal, yaptığı programlarla da Kayseri insanına hitap etmektedir. Kay Radyo bünyesinde yer alan Deniz Kızı, Sabah Kasırgası, Duygu Tüneli, Sessiz Çığlık programları öne çıkıyor. Ayrıca; Balım la Sabah Kahvesi, Türkülerin Dili, Kaymaklı Ekmek Kadayıfı ve Fatih’le Hep Beraber programları da yoğun ilgi görmektedir. Radyo kanalı şehir halkını bilgilendirmek ve için haber yayınları da yapıyor.

Kay Radyo