Radyo dinlemek insanların keyif aldığı ve ruh üzerinde önemli etkileri bulunun bir etkinliktir. Başka işler yaparken size eşlik eder. Spor etkinliklerinin vazgeçilmezidir. Ulaşımının da kolay olması bu noktada önem taşıyor. İnternetten de radyolara ulaşmanın mümkün olmasıyla çeşidin arttığını söylemek mümkün. Beğenilen kanallardan biri de Magic FM olup Karabük’ten yayıp yapıyor.

Uzakları yakın yapmakta etkili bir iletişim aracı olan radyo kanalı yerel bir kanal durumundadır. En sevilen Türkçe şarkıları bu yayınlarda bulmak mümkündür. Genel zevke hitap etmesi nedeniyle sevilen ve dinlenen kanallar arasında kendine yer bulmaktadır. Kanalın frekansı 92.0 olup internet üzerinden de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Magic FM Radyosunun Müzik Tarzı

Batı Karadeniz Bölgesi’ndeki ilk özel radyo olan Magic FM 1992 yılında kurulmuştur. Karışık Türkçe müzik yayınlamaktadır. Genel müzik tarzı ise Türk Pop olarak karşımıza çıkıyor. Deneyimi ve kaliteli içerikleriyle Karabük ve çevresinde ciddi bir dinleyici kitlesine sahiptir. Kesintisiz yayınlarıyla ruh halini iyileştirmeye yardımcı olmaktadır. Yolculuk yaparken yalnız hissettirmeyecek kanallardan bir tanesidir.

Magic FM Radyosunun Programları 

Günün stresinden yoğunluğundan kaçmak isteyen kişiler için radyo programlarının önemi büyüktür. Magic FM bunun farkında olarak farklı ilgi ve isteklere uygun programlara yayın akışında yer vermektedir. Bir lig maçını canlı yayınlayan ilk kanal olması da yeniliklere ve farklılıklar açık olduğunu gösteriyor. Nuray Alpboğa yönetiminde yayın yapan kanal, eğlendirme amacının yanı sıra bilgilendirme işlevine de önem vermektedir. Bu nedenle Haber programları da yapmaktadır.

Magic FM