Numberone FM ile Kaliteli Yabancı Pop Müziğin Tadını Çıkarın Türkiye uzun bir radyo geçmişine sahip olan bir ülke değildir. Türkiye’deki özel radyolar ulusal radyo TRT Radyo’dan hemen sonra kurulmaya başlamıştır. Özellikle 90’lı yılların başında burulmaya başlayan özel radyolar piyasaya hızlı bir giriş yapmıştır. Piyasaya tutunabilen radyolar bugün bile isimlerini duyurur iken piyasaya tutunamayan radyolar tarih olmuştur. Piyasaya sıkı sıkı tutulan ve Türkiye’nin en prestijli radyolarından biri olan Numberone FM, 6 Temmuz 1992 yılında Ömer Karaca ve Ali Karaca tarafından Londra’da kurulmuştur. Daha sonrasında Türkiye’ye taşınan genel merkez İstanbul’a yerleşmiş ve yayın buradan yönetilmeye başlamıştır. Türksat 3A uydusundan da erişilebilinen

Radyoda 1 Numara

Numberone FM, Türkiye’deki dinleyicileri için bir de Number One Türk frekansı oluşturmuştur. Aynı zamanda NumberOne Fm ve Number One Türk karasal yayınlarının televizyon programları da bulunmaktadır. Numberone FM Türkiye’de yayına başlayan ilk radyolardan biridir. Numberone FM ve Numberone Türk ile Müziğin Kaliteli Merkezleri Aslına bakılırsa Number One Türk Radyosu’nun ilk adı Klas FM’di. Daha sonra isim değişikliğine giderek adını Radyo Klas olarak değiştiren Klas FM, bir süre sonra da Klas Pop adı altında hizmet vermişti. Fakat tüm bu değişikliklerin sonunda 2012 yılında mevcut adını Number One Türk olarak belirleyen Klas FM, bu isimle yayın yapmaya halen devam ediyor. Adı ile birlikte aynı zamanda müzik tarzında da değişiklik yapan Numberone FM, daha hareketli parçaları dinleyiciler ile buluşturuyor. Eğer güne daha neşeli ve daha enerjik başlamayı planlıyor iseniz Numberone FM ve Number One Türk size istediğinizi sunuyor. Güne ilk olarak Türkiye’deki en güncel haberlerden derlenen haberler ile başlayan Numberone FM, daha sonra kesintisiz olarak hareketli ve yılın en hit parçalardan oluşan yabancı şarkılar ve albümler ile devam ediyor.

Eğlenceli Programlar

Hatta bazı eğlenceli programları ile dinleyicileri ile kontak kuran Numberone FM, bu programlar sayesinde dinleyicilerine sürprizler hazırlıyor, ödüller dağıtıyor. Her Zaman Kesintisiz Müzik İçin Numberone FM Yabancı pop, yabancı Rock ve yabancı R&B; müzik tarzlarını 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz olarak dinleyicileri ile buluşturan Numberone FM birbirinden kaliteli DJ’lere sahip. Osman Duman, Mert Hakan, Halil Sürücü, Tolga Yiğit ve Emin Yıldırım ile renkli programlara dahil olabilir, gününüzü daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Türkiye’de birbirinden farklı 15 frekansta dinlenebilen Numberone FM aynı zamanda televizyon yayınlarının bulunduğu Number One Türk ve NumberOne televizyon kanallarından da izleyicileri ile buluşmaya devam ediyor. Bu televizyon kanallarında da aynı yayıncılık anlayışı ve yayıncılık ilkelerine uygun stratejileri ile ratinglerde müzik kanallarında her zaman zirvede yer alıyor. Kaliteli yayın anlayışını dinleyicilerine de gösteren Numberone FM, bu verdiği güzel enerjinin geri dönüşünü ratinglerde zirveye oturarak yapıyor. Yabancı Müzik Severlerin En Kaliteli Adresi Numberone FM Yabancı müzikleri dinlemek için yabancı şarkılara yatkınlık gerektiriyor. Mesela sevdiğiniz bir Türkçe parçanın adını hemen öğrenebilirken yabancı parçanın ismine kolay erişemiyorsunuz. Fakat Numberone FM DJ’lerinin eşsiz sunumları ve anlaşılır üslupları sayesinde her yabancı şarkıya kolaylıkla erişebilirsiniz. Numberone FM sadece radyolarda frekansı olan bir kurum değil. Bu nedenle mobil cihazlarınızdan ya da internet üzerinden bu kanalı takip edebiliyorsunuz. Kesintisiz müzik zevki için internetin bulunduğu her ortamda bilgisayarınızdan Numberone FM’e ulaşabilir, cep telefonu ve tabletler sayesinde de mobil uygulamaları yükleyerek müziğin keyfini çıkarabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey internet bulmak ve doyasıya eğlenmektir.