Mutluluk bazen küçük bir muhabbet kuşunun şarkısında, kimi zaman hafif esen bahar rüzgarının getirdiği çimen kokusundadır. Kimi zaman en sevdiğin kurabiyenin tadında, kimi zaman ise yanı başında çalan bir müziğin sesindedir. Radyo Başakşehir ise mutluluğun sesini sizlere duyurmak, gönül dostlarını müzikle ve hoş sohbetlerle buluşturmak için kurulmuş bir kanaldır.

Kanal’ın kuruluş tarihi de dünya radyolar günü olması nedeniyle oldukça manidardır. Hızlı haber iletmek, doğru haber iletmek anlamına gelmez. Kanal’ın temel prensibi, kesin bilgileri izleyicisine ulaştırmaktır. Bunun yanı sıra kanal sadece kendi seçtiği müzikleri yayınlamaz. Müzik seçimi yaparken dinleyici isteklerine de yer vererek farkındalığını kanıtlar.

Radyo Başakşehir Müzik Tarzı

İstanbul’un gülen yüzü Başakşehir’de kurulmuş olan Radyo Başakşehir, geleneksel radyo anlayışı dışına çıkarak, dinleyicisiyle bütünleşmektedir. Böylece kanal kendi yayınını dinletirken, bir yandan da dinleyicilerini dinlemektedir. Yerel radyo kanalları arasına yerleşen ve kısa zamanda oldukça önemli bir dinleyici kitlesine ulaşmayı başaran kanal, dijital ortamda hizmetine son hızla devam etmektedir. Pop ve karma müzik sunan kanal, hit parçalara da yayınında yer vermektedir.

Radyo Başakşehir Programları

Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin,  radyo hiç bir zaman popülerliğini yitirmeyecektir. Çünkü bu küçük kutu sayesinde dünyaya açılmak mümkün olmaktadır. Üstelik radyo artık online ortamda da rahatlıkla dinlenebilmektedir. Başakşehir’de kurulmuş olan Radyo Başakşehir, müzik tutkunlarına muhteşem bir müzik keyfi sunarken, belediye ile ilgili olayları anında duyurmaktadır. Ayrıca kanal programında ünlü sanatçıların yanı sıra farklı konularla alakalı konusunda uzman kişilerle yapılan sohbetlere de yer verilmektedir.

Radyo Başakşehir