Radyo Gözde 1992 yılında Yalova’da kurulmuştur. Kurulmasının ardından yaptığı yayınları ve sunmuş olduğu kaliteli müzikleri ile adından söz ettirmiştir. Bu sayede Radyo Gözde iyi bir dinleyici kitlesi oluşturarak Doğu Marmara Bölgesi’nde dinleyici elde etmiştir. Çeşitli dönemlerin pop müzik tarzını frekansında yayınlaması ile geçmişten günümüze dinleyici odaklı gelmektedir. Bunun yanı sıra frekansı 96.6 olup, sunduğu programları ile dinleyicileri ile eğlenceli zamanlar geçirmektedir.

Radyo Gözde Müzik Tarzı

Kurulduğu günden bugüne kadar Radyo Gözde adıyla geniş bir kitleye hitap ediyor. Geniş kitleye hitap etmesinin yanı sıra hit parçaları sunması ile pop müzik tarzını benimsemiştir. Elbette ki uzun yıllardır adından söz ettirmesinin sebebi tek bir müzik kültürüne bağlı kalmamasıdır. Çeşitli alternatifleri sunması ve her zaman ulaşılabilir olması ile müzik tarzı benimsenmiştir.

Radyo Gözde Programları

Köklü radyolar arasında olan Radyo Gözde popüler programları ile her zaman adından söz ettirmiştir. Radyoda sunulan DJ performansları ve müzik türleri hakkında yapılan geceler oldukça seviliyor. Bunun yanı sıra yeni dönemde internet yayın akışına geçmesi ile daha çok dinleyiciye ulaşıyor.

İnternet sitesinden sunmuş olduğu sanatçı ve albümler gibi faktörler de iyi bir etki bırakmaktadır. Burki Show, Zeplin Show, Ayhan Reis Show ve Mehmet Ali Show gibi birçok programı vardır. Her bir program içeriği farklı olarak ilerlemesinin yanı sıra dinleyiciler tarafından sevilen programlar olmaktadır. Elbette ki DJ yayınları olması ile de eğlenceli zamanlar yaratıyor.

Radyo Gözde