Küçük bir vericiyle yayın hayatına 1993 yılında başlayan Radyo Sultan kısa süre sonra adını duyurur. Kahramanmaraş merkez ve ilçelerinde en beğenilen ve dinlenen bir radyo kanalı olmayı başarmıştır. Bu kanal projesiyle birlikte pek çok yerel sanatçının da halkla buluşması gerçekleşiyor.

Yazar, şair, politikacı ve sanatçıları kanaldaki programlara konuk alarak eğitici bir yayın çizgisi oluşturmaktadır. Radyonun yalnızca bir müzik kutusu olmadığı düsturundan hareketle kanal birçok konuda istikrarlı bir gelişim göstermektedir. Disiplinli bir yayın politikasına sahip olması da başarısındaki etmenler arasında yer alıyor.

Radyo Sultan Müzik Tarzı

Genel müzik tarzı olarak arabesk müzik ve slow parçaların çaldığını söylemek mümkün. Kaliteli içerikleri sayesinde şehirde otuz kadar radyo frekansı olmasına rağmen Radyo Sultan önemli bir yerdedir. Güçlü radyo vericilerine sahip olması da bunda etkili olmuştur. Kahramanmaraş ve çevresinde ilk canlı yayın, ilk link yayın ile RDS yayını yaparak öncü konumdadır.

Bölgedeki en güçlü yayın organı olarak 93,2 frekansı ile yayınlarına devam ediyor. Kanalı dinlemek için sadece karasal yayın olması gerekmiyor. İnternet üzerinden de kanala ulaşmak ve müzik dinlemek mümkündür.

Radyo Sultan Programları

Yerel sanatçıların önünü açacak yayınlara imza atan Radyo Sultan pek çok alanda ilkler gerçekleştirmiştir. Kanalda özellikle yerel halkın ilgisini çeken çok çeşitli programlar vardır. Kanalın eğitici ve öğretici içerikleri önem vermesi bu programlara da yansıyor. Farklı alanlardan uzmanların çağrıldığı konuklar da bu noktada insanların ilgisini çekmektedir.

Radyo Sultan