Radyo 7 bünyesinde yayın hayatına başlayan Radyo Vokal 2016 yılında kurulmuştur. Yayın hayatını teknolojinin getirisi olan internet üzerinden sunmaktadır. Genel olarak Türkçe pop ve slow müzik tarzını yansıtması ile pek çok kişinin ilgi duyduğu bir radyodur.

İnternet üzerinden her an ulaşılabilir olması nedeniyle mekan fark etmeksizin dinleme fırsatı veriyor. Vokal müzik türünü yayınlaması ve kendi müzik tarzını diğer radyolardan ayırmasıyla oldukça ön planda olmaktadır. Radyo Vokal frekansı ise 11.830 olmaktadır.

Radyo Vokal Müzik Tarzı

Radyo Vokal Türkçe pop ve slow müzik ağırlıklı parçaları ile dinleyicilerine ulaşıyor. Bunun yanı sıra Radyo Vokal kendini diğer radyo istasyonlarından ön plana çıkarmayı da başarıyor. Sebebi ise Vokal adından anlaşılacağı gibi sadece vokali olan şarkıları dinleyicilerine buluşturuyor. İki sanatçının düet yaptığı ve vokal seslerin ağır bastığı parçaları yayınlamaktadır. Bu tip parçaların radyoda devamlı bulunması zor olması ile müzik severlere bu türü sunmaktadır.

Radyo Vokal Programları

Radyo Vokal internet bazlı kurulan bir radyo olması ile dinleyicilerine çok daha farklı bir frekans programı sunuyor. Sunmuş olduğu vokal ağırlıklı şarkılar ile bu tarz müzik seven kişilere hitap ediyor.

Elbette ki Radyo Vokal güncel şarkıları da sunması ile her an gündem de kalıyor. Bunun yanı sıra kesintisiz yayın yapması ve reklamları az olması ile dinleyicilerinin isteklerini karşılıyor. Radyonun program akışı olmamasının yanı sıra geniş müzik aralığı ile her zaman dinleyicilerini kendine ulaştırıyor.

Radyo Vokal