Ülkemizde her ne kadar rap müzik çok rağbet gören bir tür olsa da çok fazla rap müzik yayını yapan kanal bulunmamaktadır. Bu eksikliği gidermek için ve rap müzik dinleyiciisi doyurmak için Türk Rap radyosu yayın yapmaktadır. Ancak Türk Rap radyosu henüz frekans yayınına geçmemiştir. Popüler rap müzikleri ve rapçileri dinleyicileriyle buluşturan internet radyosunun dinleyicileri iyi vakit geçirmektedir.

Çok farklı kişiliklere sahip olan ve eğlenceli yayıncıları kadrosunda bulunduran radyo kanalında istek müzikler, yayına dahil olan konuklar ve telefon bağlantıları gibi etkinlikleriyle dinleyicileri memnun etmeyi başarıyor. Bununla beraber özenle seçilen güncel ve kült rap parçalarını radyo kanalında yayınlıyor. Gün içerisinde kesintisiz olarak Türkçe Rap dinlemek için en doğru kanallardan bir tanesi olan Türk Rap kanalı rap müzik dinleyicileri tarafından çok seviliyor.

Türkçe Rap Müziğin Adresi

Rap müzik aslında Hip-Hop müziğin alt kategorisi olarak bilinmektedir. 1970 senelerinde Afrika’dan sonraki konumu olan Amerika olan siyahilerin ara sokaklara yerleşmesiyle başlamıştır. Rap müziğin meali aslında ‘ağır eleştiri‘dir. Bu eleştirilerin hızlı ve hareketli bir tempo ile sanat halinde dinlemesine rap müzik adı verilmektedir. Ülkemizdeki Türkçe rap sanatçıları ise daha çok Avrupa’dan ve özellikle Almanya’dan gelmiş gurbetçiler tarafından yapılmaktadır.

Türkiye’de ilk rap grubu olarak ‘Cartel’ ortaya çıkmıştı. Daha sonrasında 1995 senesinde Almanya’dan Karakan, Erci-E ve Cinai Şebeke tarafından kurulan Cartel Türkçe sözler ile Türkçe Rap yaparak bir ilke imzasını atmış oldu. O zamanlarda ülkemizdeki insanlar ilk kez bu tarda bir müzik duydukları için oldukça farklı gelmişti ve kısa zamanda bir çok takipçisi oldu. Türk Rap’i canlı radyo dinlemek için web sayfamızı kullanabilirsiniz.