Türkü Radyo, Anadolunun eski zamanlarından kalan, tarihimizin bir parçası olan türküleri dinleyebileceğiniz bir radyo kanalıdır. Sadece içli türküler değil, hareketli türkülerde yer alıyor ve böylece dinleyicileri neşelenmiş oluyor. Dinleyicilerine kültürümüzü tam olarak yansıtan bir yapıyla yayın yapıyor. Türk Halk Müziği kategorisinde derlenen bu radyo frekansı büyük bir kitleye sahip ve en çok aranılan frekanslar arasında yer alıyor.

Türk kültüründe eski zamanlarda beri çok karşılaşılan sözlü sanatlardan bir tanesi olan türküler tüm dinleyicilere dertli, sıkıntılı, mutlu ve heyecanlı olduğu zamanlarda eşlik ediyor. Türkü kelimesinin anlamı ‘Türk’e özgü’ den gelmektedir.Türküyü kısaca anlatmak gerekirse Anadolu’da ezgi ile söylenen tüm halk şiirleri olarak ifade edilebilir. Çok eski zamanlardan beri yöresel bölgelerimizde çok sık karşılaştığımız bir müzik türüdür.

Türk’e Özgü

Türkü Radyo dinleyicisi günün her saatinde  bu radyo kanalından kaliteli türküleri dinleyebilir. Türküye olan ilginizi, hayranlığınızı dindirebileceğiniz bir radyo kanalıdır. Her ne kadar ülkemize özgü bir müzik tarzı olsa da pek fazla türkü kanalı bulunmamaktadır veya sadece türkü paylaşımı yapan kanalların sayısı çok azdır ve nadiren karşılaşılır. Ancak, gün boyu sadece türkü paylaşımı yapan Türkü Bar Radyo ile  kültürümüzün bir parçası olan türküleri dinleyebilirsiniz.

Gün içerisinde oldukça kaliteli müzik keyfi sunan aynı zamanda da paylaşılan türkülerde kendinizi bulacağınız Türkü Radyoyu kendi web sitesi üzerinden veya sitemizden dinleyebilirsiniz. Bazen çok canlı bazen hüzünlü, bazense mutlu zamanlarımızda türkü dinleriz. Türkü Radyodinleyerek tüm bu anların keyfini dolu dolu yaşayabilirsiniz. Radyo da her türlü türküye yer verilirken bunlara genel bir örnek vermek gerekirse; Aşık Veysel, Selda Bağcan, İlkay Akkaya, Yavuz Bingöl, Hüseyin Turan gibi popüler sanatçıları duyabilirsiniz.

Türkü Radyo